Vyhledávač v módním průmyslu a jeho význam

  V módním průmyslu se v e‑shopech nejčastěji setkáváme s vyhledávači, které pomáhají lidem najít požadované informace online pomocí klíčových slov nebo frází. Výkonný vyhledávací nástroj zlepšuje zážitek z nakupování, protože šetří čas a přivádí zákazníky ke správným módním produktům na vašich stránkách. Co by tedy měl kvalitní vyhledávač v módním průmyslu umět?

  Luigi's Box Search

  Luigi’s Box Search je nástroj založený na umělé inteligenci, který vám umožní z vyhledávání vytěžit maximum. Nejde jen o základní přednastavený vyhledávací panel, ale o komplexní nástroj, který dokáže přizpůsobit váš web záměrům zákazníků a vypořádat se s překlepy, synonymy nebo diakritikou. Luigi’s Box Search nabízí několik pokročilých funkcí, jako je inteligentní našeptávač s perfektní funkcí vyhledávání při psaní, kdy zákazníci dostanou požadované výsledky během zlomku vteřiny.

  Můžete propagovat produkty konkrétní značky nebo seřadit relevantní výsledky vyhledávání v pořadí, které vám nejlépe vyhovuje, a používat dynamické filtry, kde se relevance filtrů liší podle kategorií produktů. Zákazníci mohou například filtrovat trička podle barvy, džíny podle střihu apod. I když zákazník zadá jiný formát kódu produktu, získá relevantní výsledky díky funkci Smart product codes.

  Pokročilé vyhledávání jde ruku v ruce s komplexním nástrojem Luigi’s Box Analytics. Ten nabízí jasný přehled o výkonnosti vašeho vyhledávání a poskytuje vám intuitivní informační panel s vizuální zpětnou vazbou bez nutnosti náročného proklikávání mnoha přehledy. S tímto nástrojem se dozvíte více o trendech ve vyhledávání a o tom, jak se zákazníci dostanou k vašemu hlavnímu obsahu. To je ideální způsob, jak zajistit nejlepší zákaznickou zkušenost při online nakupování.

  Nejlepší funkce pro módní průmysl

  Každý online obchodník s módou hledá způsoby, jak vylepšit svůj e‑shop. Jedním z těchto vylepšení je inteligentní vyhledávací nástroj. Co by měl tento software nabízet? Odpověď může být jednoduchá – prodávejte víc, a tím zvyšte své celkové příjmy. Jak toho ale dosáhnout? Zákazníci se ve vašem obchodě s módou chovají podobně jako v kamenném obchodě. Hledají buď typ oblečení, konkrétní barvu, nebo specifický výrobek.

  Móda je výjimečné odvětví, je velmi emotivní. Své preference často nedokážete popsat slovy, a proto se v oděvním průmyslu hodí vizuální vyhledávání. Měli byste být navíc schopni poskytnout relevantní výsledky vyhledávání během několika sekund. V tomto případě vstupuje do hry Luigi’s Box a díky své umělé inteligenci poskytne lepší zážitek z nakupování.

  Další skvělou funkcí je proto Luigi’s Box Recommender, který doporučuje jiné zboží skladem, pokud je zboží, které zákazník chce, vyprodané. Ve vyhledávání produktů věnujte zvýšenou pozornost novým produktům a zvyšte prodeje tím, že budete upřednostňovat právě nové produkty, nebo zákazníkům připomeňte poslední produkt, který viděli, a kdykoli navštíví váš obchod, je vyzvěte, aby si ho koupili.

  Pokud váš internetový obchod obsahuje velké množství produktů, měli byste zvážit přidání funkce Luigi’s Box Product Listing, která zákazníkům pomůže rychle vyhledávat a poskytne jim více informací o řadě produktů najednou.

  Výhody používání funkcí Luigi's Boxu

  Jaké jsou výhody používání Luigi’s Boxu? Díky vyhledávání na webu s umělou inteligencí od Luigi’s Boxu můžete přizpůsobit své webové stránky nákupním záměrům zákazníků a dosáhnout zvýšení míry konverze o víc než 35 %. Díky našeptávači, který zobrazuje výsledky od prvního písmene, získají vaši zákazníci výsledky během zlomku vteřiny.

  Luigi’s Box Recommender pomáhá zvýšit průměrnou hodnotu objednávky o 25 % tím, že doporučuje relevantní návrhy šité na míru vašim zákazníkům. S doporučeními produktů je o 56 % pravděpodobnější, že se zákazníci do vašeho obchodu vrátí a znovu nakoupí.

  Používání služby Product Listing zvyšuje průměrný prodej až o 12 % a průměrnou návratnost investic až o 600 %. Tyto funkce také pomáhají snížit nežádoucí míru odchodů z webu. A co dalšího vám může spokojený zákazník kromě nákupu zanechat? Vynikající hodnocení zákazníků budou signalizovat, že váš e‑shop je spolehlivý a zákazníci vždy dostanou to, co chtějí, a odcházejí spokojeni.

  Implementace komplexní analytiky

  V roce 2017 společnost EXIsport implementovala Luigi’s Box Search Analytics a zjistila toto:

  • 30 % transakcí proběhne pomocí webového vyhledávání,
  • konverzní míra lidí, kteří používají vyhledávání, je 2,6krát vyšší,
  • průměrná hodnota objednávky osoby využívající vyhledávání je o 9 % vyšší.

  Implementace bleskového našeptávače

  Na základě těchto údajů se EXIsport rozhodl vylepšit své vyhledávání na webu zavedením automatického doplňování. V krátké době dosáhl vynikajících výsledků.

  arrow top right

  +32%

  konverzní míra z vyhledávání

  -17%

  čas strávený na webu

  +52%

  meziroční online výnosy

  Funkce na míru pro jeden z nejoblíbenějších online obchodů s módou v regionu střední a východní Evropy

  Funkce na míru, jako je „Vyhledávání podle pohlaví“, kdy vyhledávač zobrazuje produkt pouze pro vybrané pohlaví, nebo „Hromadná aktualizace všech produktů v kategorii“, které umožňují úpravu jednoho z atributů produktu pro všechny produkty z kategorie najednou.

  Vyšší konverzní míra

  Tyto a další funkce na míru pomohly klientovi zdvojnásobit konverze z vyhledávání, celkový počet vyhledávání a použití našeptávače.

  arrow top right

  Naplánujte si hovor s jedním z našich specialistů

  a získejte více informací o našich softwarových produktech.

  Prezentace produktu

  Časté otázky

  Proč je Luigi's Box ideálním poskytovatelem vyhledávání?

  Luigi’s Box je e‑commerce řešení, kterému důvěřuje více než 2 000 e‑shopů po celém světě. Od začátku své cesty získala společnost několik ocenění za svou analytiku nebo vyhledávání. Integrace Luigi’s Boxu se skládá ze čtyř snadných kroků bez potřeby jakýchkoli IT dovedností nebo znalostí. Navíc máme k dispozici skvělý tým specialistů, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Luigi’s Box nabízí několik funkcí, které z vašeho podnikání vytěží maximum.

  Jaké jsou výhody vizuálního vyhledávání?

  S rozmachem online nakupování představuje technologie vizuálního vyhledávání masivní součást nákupního zážitku zákazníků. Vizuální vyhledávání umožňuje zákazníkům vyhledávat podle obrázků namísto klíčových slov, což je ta nejdostupnější varianta, a je pravděpodobnější, že najdou to, co chtějí, protože slova někdy k popisu nestačí.

  Kdo nejvíce využívá vizuální vyhledávání?

  Vizuální vyhledávání pomáhá zvyšovat tržby zejména e‑shopům, které propagují své zboží a služby na sociálních sítích. Důvodem je generace Z, tedy generace lidí narozených v letech 1997 až 2012, na kterou mají sociální média největší vliv.