Kolik zákazníků používá vyhledávání? Dozvíte se v našem e-booku!

Vyhledávání na webu pro e‑shopy s potravinami

Vyhledávání v segmentu s potravinami

První věc, kterou návštěvníci udělají, když vstoupí na váš web, je velmi často použití vyhledávacího pole. Efektivní řešení vyhledávání je proto nutností. Je to funkce, která umožňuje uživatelům prohledávat obsah daného webu (webové stránky, katalogy produktů, články, videa a mnoho dalšího) s rychlostí a přesností, které se často označují jako relevantní. Je to zásadní funkce každého e‑shopu a online obchody s potravinami nejsou výjimkou.

Luigi's Box Search

Vyhledávací nástroj Luigi’s Box Search pomáhá zákazníkům pomocí umělé inteligence najít to, co hledají, předpovídá záměr zákazníků od první interakce, zlepšuje personalizaci obsahu webových stránek a vede k relevantním výsledkům vyhledávání. Tento nástroj nabízí mnoho funkcí pro úpravu výsledků vyhledávání tím, že se vypořádá s překlepy, synonymy, diakritikou a delšími strukturami slov.

Díky rozšířenému vyhledávání od Luigi’s Boxu můžete navíc svým zákazníkům pomoci snáze najít to, co hledají, pomocí funkcí jako hlasové vyhledávání nebo chytré kódy produktů a zahrnout do vyhledávání různé varianty produktů. Zákazníkům tak poskytnete komplexnější výběr.

Umožněte zákazníkům užít si vyhledávání na mobilních zařízeních bez ohledu na velikost obrazovky. Usnadněte jim vyhledávání dalších informací, jako je dodací doba, ceník apod. na vašich stránkách tím, že je zpřehledníte.

Jak jinak můžete využít Luigi's Box v e‑shopu?

Luigi’s Box nabízí další jedinečné nástroje, jako je doporučení produktů Luigi’s Box Recommender, který zobrazuje relevantní produkty nebo oblíbené položky na základě preferencí zákazníků a předchozích vyhledávání. Recommender také nabízí návrhy na vyprodané produkty, takže zákazníci neodejdou bez nákupu, i když produkt, pro který přišli, již není dostupný.

Luigi’s Box také poskytuje komplexní analytiku, abyste získali přehled o vyhledáváních zákazníků, nejčastěji nakupovaných položkách za určité období a dalších trendech, které vám pomohou s merchandisingem.

A v neposlední řadě funkce Luigi’s Box Product Listing zvyšuje prodeje a konverze tím, že zlepšuje zážitek z prohlížení. Zákazníci mohou produkt snadno najít, zkontrolovat jeho vlastnosti, porovnat jej s ostatními a nakonec si jej zakoupit. Používání těchto produktů nezpomalí váš web.

Výhody používání funkcí Luigi's Boxu v e‑shopech s potravinami

Zjistěte více o tom, jak Luigi’s Box pomohl jednomu z největších a českých online prodejců potravin a oblíbenému e‑shopu s potravinami. Optimalizací vyhledávání jsme nejen zvýšili konverze z vyhledávání, ale snížili míru odchodů o 38 % a počet vyhledávání bez výsledků až o 74 %.

Podívejte se, jak Košík.cz pomocí Luigi's Boxu zvýšil konverzní míru z vyhledávání o 10,5 %​.

Tyto výsledky jsou perfektní, protože i malé změny zlepšily nákupní zážitek zákazníků tím, že získali relevantnější výsledky vyhledávání. Není to úžasné?

arrow top right

Časté otázky

Proč je Luigi's Box ideální vyhledávací software pro e‑shopy s potravinami?

Luigi’s Box je e‑commerce řešení, kterému důvěřuje více než 2 000 e‑shopů. Společnost získala řadu ocenění za svou analytiku a vyhledávání. Integrace s Luigi’s Boxem se skládá ze čtyř snadných kroků, ke kterým nepotřebujete IT znalosti, a navíc budete mít k dispozici skvělý tým specialistů, kteří jsou nejlepší v tom, co dělají. Luigi’s Box nabízí několik funkcí, které z vašeho podnikání vytěží maximum.

Jaké výhody přináší e‑shopům s potravinami vyhledávání na webu?

Efektivní vyhledávání na webu usnadňuje zákazníkům rychlé nalezení toho, co hledají. To zvyšuje pravděpodobnost prodeje, protože zákazníci, kteří dokážou najít požadované produkty, pravděpodobněji dokončí nákup. Snižuje také míru okamžitého opuštění a usnadňuje merchandising.

Proč váš e‑shop s potravinami potřebuje kvalitní řešení vyhledávání na webu?

Naše studie ukázala, že téměř 25 % návštěvníků e‑shopů s potravinami používají k nalezení požadovaných produktů vyhledávání. To znamená, že celá čtvrtina všech návštěvníků bude mít negativní zkušenost, pokud vyhledávání nefunguje dobře, a vy přijdete o potenciální prodeje.