Kolik zákazníků používá vyhledávání? Dozvíte se v našem e-booku!

96% nárůst konverzní míry vyhledávání na SpokojenyPes.cz

Jeden z největších českých pet shopů s vyhledáváním od Luigi's Boxu výrazně zvýšil konverzní míru vyhledávání.

96% nárůst konverzní míry vyhledávání na SpokojenyPes.cz

Když Soňa Fialková zakládala e-shop SpokojenýPes.cz, netušila, jak úspěšný bude. S 25 000 objednávkami měsíčně se řadí mezi největší české e-shopy. Díky jejímu obchodu mohou desetitisíce milovníků psů a koček kupovat pro své chlupaté miláčky každý rok produkty té nejvyšší kvality.
V roce 2016 oslovil SpokojenýPes společnost Programia s žádostí o vytvoření nového vzhledu svého e-shopu. Programia si všimla, že SpokojenýPes používá generické vyhledávání, které nezohledňuje specifika jejich produktů. Konverzní poměr vyhledávání byl pouze 7,6 %, ale potenciál byl mnohem vyšší.

Zvýšení konverzního poměru na 14,9 % v průběhu týdne

Programia navrhla implementaci dvou produktů Luigi’s Boxu, aby e-shop mohl efektivněji obsluhovat zákazníky, kteří měli problém najít požadované produkty:

  • Analytika vyhledávání – nástroj, který zkoumá interakce mezi webovým vyhledáváním, vyhledávačem nebo obsahem a vyhodnocuje jeho účinnost.
  • Vyhledávání s našeptávačem – našeptávač, který aktivně pomáhá zákazníkům překonat nejčastější problémy spojené s generickým a nedokonalým vyhledáváním na webu.

V tu chvíli začala Soňa spolupracovat s Luigi’s Boxem. Okamžitě jsme na SpokojenýPes.cz spustili Analytiku vyhledávání, abychom zjistili, co funguje a co ne. Získali jsme zajímavá data o tom, jak zákazníci v e-shopu vyhledávají – 35 % veškeré tržby pochází z vyhledávání na webu, kdy je průměrná konverzní míra 30 %.

+96%

Konverzní míra vyhledávání s našeptávačem od Luigi's Boxu stoupla ze 7,6 % na 14, 9 %.

Optimalizované a efektivnější vyhledávání

Pro další zefektivnění funkce vyhledávání na webu bylo třeba řešit samotný vyhledávač. Společnost Programia navrhla pro klienta individuální řešení s ohledem na specifičnost oborové terminologie a potřeby zákazníků. Vyhledávání bylo spuštěno v dubnu 2018 a kombinovaný konverzní poměr našeptávače Luigi’s Boxu a vyhledávače od Programie je v průměru více než 30 %.

30%

Nový vyhledávač s našeptávačem zvýšil konverzní míru vyhledávání z 14,9% na 30 %.

Luigi’s Box was a real eye-opener for us

Luigi’s Box was a real eye-opener for us. E-shoppers often forget to care about customer experience and invest too many resources into advertising. Luigi's Box showed us what we could gain if we did care about our search.

Soňa Fialková
CEO, SpokojenýPes

Závěr

Podrobná analytika, rychlý našeptávač a personalizované vyhledávání pomohly e-shopu SpokojenýPes výrazně zvýšit konverzní poměr vyhledávání. Ve spolupráci s firmou Programia jsme klientovi pomohli lépe oslovit nové zákazníky a uspokojit potřeby těch stávajících.

7.6%
Průměrná konverzní míra vyhledávání bez Luigi's Boxu
14.9%
Průměrná konverzní míra vyhledávání s našeptávačem od Luigi's Boxu
30%
Průměrná konverzní míra vyhledávání s našeptávačem od Luigi's Boxu a vyhledáváním od Programie

Jaké výhody přináší Luigi's Box našim klientům

Jak Muziker a Luigi’s Box vylepšily doporučení produktů

Připraveni na inspiraci? Podívejte se na naši studii případu a dozvíte se, jak Muziker a Luigi's Box společně zpřevratili online doporučení produktů.

Přečíst případovou studii

Společnost Diego zaznamenala nárůst konverzí o 28 %

Diego je známý prodejce podlahových krytin v regionu střední a východní Evropy, který se rozhodl začlenit Luigi's Box do svého online podnikání a dosáhl skvělých výsledků.

Přečíst případovou studii

EXIsport dosahuje impozantního zvýšení CTR v nástroji recommender o víc než 50%

Testy jasně ukázaly, že nástroj Luigi's Box Recommender má mnohem lepší výsledky než původní nástroje pro doporučování. Jeho nasazením v kategoriích získali další cenné transakce.

Přečíst případovou studii

Datart: Co stojí za 19% nárůstem konverzí? A/B test

Po vyhodnocení výsledků A/B testů vyhledávání se ukázalo, že řešení Luigi's Box je prokazatelně lepší než původní verze.

Přečíst případovou studii

Správná doporučení produktů dokážou zvýšit obrat

Luigi's Box Recommender nabízí řadu výhod, se kterými můžete pohodlně zvýšit obrat svého e-shopu.

Přečíst případovou studii
;